Розвал-сходження коліс

На стан і довговічність шин істотно впливають кути установки коліс – конструктивні параметри підвіски автомобіля, що визначають положення коліс в режимі прямолінійного руху і в поворотах. Відхилення кутів установки коліс від нормативних значень може стати причиною нестійкого руху автомобіля (мимовільне відведення від прямолінійного напряму, "рискання"), нерівномірного і передчасного зносу шин і деталей підвіски, а також підвищеної витрати палива.

Чому так важливо виконувати регулювання розвал-сходження коліс?

По-перше, щоб поліпшити курсову стійкість, щоб машину не вело в бік (відпустіть кермо на рівній дорозі і ви зрозумієте про що мова). По-друге, для більш легкого керування машиною, збільшення маневреності, зменшення схильності до заметів. І, по-третє, щоб автомобіль «не жер гуму».
Підтримуючи налаштування, зазначені заводом-виробником, ви робите свою машину безпечніше і зручніше в управлінні. Слабка або неточна реакція на рух керма, туге управління можуть бути викликані розцентровкою. Належним чином відрегульований розвал-сходження може заощадити ваші гроші! Розцентровка значно посилює знос шин, збільшує витрату палива і надзвичайно прискорює знос інших вузлів підвіски. Приміром, якщо кути встановлені неправильно, то за місяць можна «вбити» абсолютно нову гуму, тому що із-за тертя вона буде сильно стиратися в одному місці.
Періодичність регулювання сходження-розвалу:
Зазвичай для вітчизняних машин інтервал складає 10 000-15 000 км, для іномарок до 30 000 км. Регулювання сходження-розвалу як частина звичайного щорічного техобслуговування значно подовжує термін служби гуми і деталей підвіски, зберігаючи ваші гроші!
Позаплановий схід-розвал варто зробити:
Якщо ви «піймали» на дорозі велику яму і зам'яли колісний диск
Після ремонту ходової частини (наприклад, заміни наконечників кермових тяг, важелів підвіски, сайлент-блоків)
При зміні кліренсу машини (наприклад, встановлення вставок, укорочених пружин)
Якщо машину стало вести в бік
При сильному зносі нової гуми
Коли кермо погано повертається в потрібне положення при виході з поворотів (коли ви після повороту не викручує його назад у вихідне положення, а просто відпускаєте і воно саме повинно встати, як треба).
Якщо ви наскочили на бордюр або з силою в'їхали в глибоку вибоїну, слід перевірити схід-розвал, інакше незабаром може виявитися незвичайний знос покришки (знос кромки, діагональний знос, поперечний викривлення) і як наслідок – вам належить передчасно міняти гуму!