Автострахування в Україні буде проходити по-новому, бланки ОСЦПВ будуть містити унікальний QR-код, щоб виключити підробку. Про це повідомляє Моторне (транспортне) страхове бюро України. У бюро вважають, що нова форма захисту допоможе впоратися з напливом фальшивих полісів.

 На кожен бланк ОСЦПВ ще в друкарні буде наноситися QR-код з посиланням на сторінку МТСБУ, де реалізована функція перевірки кожного конкретного бланка поліса за його серією та номером.

 Для використання коду потрібного смартфон з камерою і програмою, що зчитує QR-коди. Пройшовши по посиланню, покупець зможе переконатися, що поліс, який йому пропонують купити, є справжнім.

 Ні страховим компаніям, ні страхувальникам не варто турбуватися про процедуру появи нових бланків – вводитися нові бланки з кодами будуть поступово. Не буде потрібно замінювати старі бланки на нові – нові поліси ОСЦПВ будуть видаватися страховим компаніям в міру використання вже наявних бланків попереднього дизайну.

Газ чи бензин: чи вигідно в Україні встановлювати ГБО на автомобіль
Перехід автомобіля на газ окупає свою вартість вже через 3-9 місяців, надалі дозволяючи істотно економити на паливі, але підходити до цього питання слід з граничною обережністю, пише autodriving.net
Бензин зараз майже в два рази дорожче зрідженого газу. Land Cruiser, Range Rover або представницьким Mercedes з ГБО сьогодні вже нікого не здивуєш, але в усіх випадках показана така економія? Спробуємо розібратися в плюси, мінуси і протипоказання.
Інша нафта
Йдеться про системи ГБО на зрідженому пропан-бутані (LPG), який є побічним продуктом нафтопереробки. На відміну від систем, що використовують природний газ метан, такі комплекти доцільно встановлювати на легкові автомобілі, зважаючи на їх компактність. Саме вони найбільш поширені в нашій країні.
По суті, газобалонне обладнання для роботи на зрідженому газі – це набір окремих компонентів від різних виробників, правильно підібраних майстром-установником під конкретний автомобіль. Установчий комплект складається з виносного заправного пристрою (ВЗП), балона, диференціального редуктора, інжекторних форсунок, мультиклапана, клапана-фільтра, газового фільтра, датчика тиску і температури газу, електронного блоку управління і перемикача «газ/бензин».
Економимо гроші, бережемо планету
Робота двигуна внутрішнього згоряння на газі збільшує його ресурс, економить гроші і знижує кількість шкідливих викидів в атмосферу – це аксіома.
Ринок ГБО розвивається, і сьогодні у продажу можна знайти системи будь-якого класу, розміру і вартості. Останній аспект – ціна, залежить від типу двигуна, марки ГБО і складності установки. Тип двигуна визначає також вибір покоління ГБО: для карбюраторних підійде 1-е і 2-е покоління, для інжекторних – 4-е, 5-е.
Перше покоління ГБО заборонено в Україні з 2006 року, адже не відповідає екологічним нормам. Тим не менш, іноді його встановлюють на карбюраторні автомобілі. Газову установку другого покоління можна встановлювати на автомобілі, випущені до 2000-х років. Встановленням ГБО третього покоління в Україні практично ніхто не займається, цю систему можна зустріти хіба що на машинах, пригнаних з Європи. Найпоширеніше на сьогоднішній день – четверте покоління обладнання. Більше 90% установок припадає саме на нього.
Четверте покоління ГБО забезпечує найбільшу економічність при найменшій втраті потужності: до 50% економії і всього 2-10% зниження потужності. Для порівняння: ГБО 2-го покоління знижує потужність автомобіля на 15-30%, даючи лише 40% економії.
Різниця поколінь
Перша і найважливіша особливість ГБО 5-го покоління – це те, що воно працює з газом в рідкому (стислому) стані, а не в пароподібному, як у випадку з 4-м поколінням. Четвертому поколінню ГБО необхідний добре прогрітий редуктор і теплий газ. У 5-му поколінні ГБО немає редуктора, значить, не потрібен обігр і немає необхідності вносити зміни в систему охолодження двигуна.
У газобалонному обладнанні 5-го покоління використовуються швидкі форсунки, які можуть обробляти імпульси від 0,6 м/с, на відміну від форсунок 4-го покоління, з мінімальним часом відкриття від 2.5 м/с. Швидкість спрацьовування форсунок впливає на правильну подачу і згорання паливної суміші.
Газобалонне обладнання 5-го покоління відомо давно, але особливо популярним не стало, навіть незважаючи на заяви про збільшення продуктивності мотора. Вартість ГБО-5 приблизно в два рази вище вартості ГБО-4. До того ж, ГБО 5-го покоління дуже вимогливе до якості газу через те, що газ надходить у циліндри в рідкій фазі.
Якість газу в Україні залишає бажати кращого, оскільки споживчі стандарти не регламентовані, і ми заправляємося побутовим, а не спеціальним автомобільним газом. Шосте, сьоме і будь-яке інше покоління вище п’ятого – чистої води маркетинг, не приносить покупцеві ніякої вигоди.
«У мене на двох машинах стояли установки четвертого покоління, а на Камрі вирішив поставити п’яте – установники обіцяли 10% більшу прийомистість мотора. Після обкатки в 500 км я прибавки не відчув, заїхав на стенд – показники ледве дотягли до 2%. Зате за ціною мало не в два рази дорожче обійшлося. Друзям не раджу ставити п’яте покоління, на четвертому хоч і втрачаєш в потужності тих же пару відсотків, але вони непомітні, зате немає марною переплати », – говорить Антон Кулик з Києва.
Установка ГБО 4-го покоління на стандартний 4-циліндровий двигун з налаштуванням всіх електронних параметрів здійснюється за день-два. Як правило, у вартість установки, крім елементів системи, входить комплект документів для реєстрації газобалонного обладнання в МРЕВ (ДАІ).
Сьогодні установку ГБО 4-го покоління пропонує більшість офіційних дилерських СТО, численні спеціалізовані техцентри і навіть звичайні гаражні майстра. Переконайтеся, що в установника є сертифікат, що підтверджує проходження навчання для роботи з даним типом обладнання. Такий сертифікат має бути виписаний саме на установника – працівника, який безпосередньо проводить роботу. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на якісно виконану установку, а обладнання прослужить довго. На установку (роботу) і ГБО повинна поширюватися гарантія.
Можна всім!
ГБО можна встановлювати на всі сучасні типи двигунів – від звичайних 4-циліндровий рядних, до оппозитних «шісток» і турбованих «вісімок». Встановлюють ГБО і на роторні двигуни.
Ключовим пристроєм системи ГБО є редуктор. Для коректної роботи системи потужність редуктора повинна відповідати потужності двигуна з невеликим запасом, так, для двигуна в 100 кВт правильно використовувати редуктор потужністю 150 кВт. Важливо, щоб редуктор не працював на піку своєї продуктивності, це допоможе зберегти стабільність в роботі всієї системи ГБО.
З часом після установки ГБО може з’явитися запах газу, навіть незважаючи на герметичність з’єднань. Це відбувається від того, що самі гумові шланги просочуються одорантами. Щоб цього уникнути, потрібно використовувати шланги високої якості.
Фахівці рекомендують встановлювати ГБО італійського виробництва, як найбільш надійні та стійкі до низької якості газу.

Встановлення додаткового електричного обладнання
Діагностика двигуна

Електрообладнання автомобіля включає в себе ті деталі й елементи, робота яких залежить від електроенергії: стартер, генератор, система запалювання і система впорскування, а також система освітлення автомобіля. Це основні складові електрообладнання, але існує і ряд інших, другорядних деталей і систем, які споживають енергію.

Автосервіс "ВБ Авто" проводить сертифікований обов'язковий технічний контроль транспортних засобів згідно категорій:

Автоматична мийка Christ (гаряча активна піна + мийка з шампунем + гаряче воскування + сушка)

Регулювання світла фар призначене для правильного фокусування і розсіювання світлового пучка так, щоб відмінно висвітлювалася дорога і узбіччя, але при цьому не засліплювати водіїв зустрічного автотранспорту. Пройшли ті часи, коли фари регулювалися по картинці, намальованій на стіні.

Чимало неприємностей паливній системі автомобіля приносить низькоякісний бензин. Тому стає недостатньо вчасно замінювати паливний фільтр, свічки запалювання і кисневий датчик (лямбда-зонд). Необхідно періодично, з інтервалом 20-30 тис.км. промивати паливну систему автомобіля.

Монтаж шин – одна за найважливіших операцій, лише правильне виконання якої гарантує довговічність шин, дисків та підвіски автомобіля. При невірному встановленні шини на диск можливі руйнування самої шини, пошкодження диска та зайве навантаження на підвіску, що може призвести до її завчасного виходу з ладу.

У сучасному автомобілі кондиціонер є чи не самим необхідним доповненням. Очищення повітря в салоні - створення комфортних умов для водія і пасажирів. Уважність водія за кермом багато в чому залежить від його самопочуття і навколишнього оточення та мікроклімату.

На стан і довговічність шин істотно впливають кути установки коліс – конструктивні параметри підвіски автомобіля, що визначають положення коліс в режимі прямолінійного руху і в поворотах. Відхилення кутів установки коліс від нормативних значень може стати причиною нестійкого руху автомобіля (мимовільне відведення від прямолінійного напряму, "рискання"), нерівномірного і передчасного зносу шин і деталей підвіски, а також підвищеної витрати палива.

В першу чергу слід розуміти, що від своєчасного проведення діагностики несправностей підвіски залежить маневреність, стійкість і, найголовніше, Ваша безпека на дорогах.

Діагностика, ремонт та регулювання гальмівної системи.

Ми пропонуємо вам ремонт коробок перемикання передач (КПП) будь-яких автомобілів. Ремонт КПП висококваліфікованими фахівцями нашого автосервісу продовжить життя вашому автомобілю і збільшить вашу безпеку на дорозі.

Автосервіс Бош (ВБ АВто) виконує:
- Капітальний ремонт двигуна
- Заміна ременів (ланцюгів) ГРМ згідно рекомендацій заводу виробника

Своєчасна діагностика і ремонт підвіски – запорука Вашого комфорту і безпеки на дорогах. Крім того, слід мати на увазі, що експлуатація автомобіля з несправною підвіскою призводить до швидкого зношування інших елементів ходової частини автомобіля. Пам'ятайте, що набагато дешевше обійдеться усунути одну несправність, ніж кілька її наслідків.

Сучасна оцінка стану двигунів та інших систем автомобіля, що насичені електронікою, неможлива без комп'ютерної діагностики авто.

СТО "ВБ Авто" проводить періодичне технічне обслуговування автомобілів: