Детальніша інформація на сайті інтернет магазину:

WWW.VBAVTOBOSCHSERVICE.COM.UA

Лямбда-зонд Bosch

У 1976 р. Bosch представив на світовий ринок перший лямбда-зонд, завдяки застосуванню якого, а також використанню сучасних систем уприскування і запалення вміст шкідливих речовин у вихлопних газах сучасного автомобіля за 30 років знизилася на 90%. У 2011 році компанія Bosch відзначила 35-річчя свого винаходу.

Для повного згоряння 1 кг бензину потрібно приблизно 14,5 кг повітря . Таке ідеальне співвідношення визначається як "лямбда = 1". Співвідношення кількості повітря і палива робить істотний вплив на робочі характеристики двигуна. Так, багата суміш дозволяє отримати максимальний крутний момент і більш рівномірну роботу двигуна, однак при цьому підвищується витрата палива і збільшується концентрація шкідливих речовин у вихлопних газах. Відразу ж після запуску двигуна лямбда- датчик вимірює відсоток вмісту кисню у вихлопних газах, які ще не пройшли каталізатор. Отримане значення показує, чи відбувається в двигуні повне згоряння паливно -повітряної суміші. Лямбда-зонд визначає відхилення в концентрації кисню у відпрацьованих газах і передає інформацію в бортовий комп'ютер, який коригує параметри роботи систем запалювання і вприска.Такім чином, лямбда- датчик контролює оптимальний склад паливно-повітряної суміші, що дозволяє економить паливо і досягати мінімальної токсичності вихлопних газів. Крім того, тільки при досягненні оптимального значення "лямбда = 1 " встановлений на автомобілі каталізатор може повною мірою виконувати свої функції з розщеплення утворилися при згорянні палива шкідливих речовин.

Перед виходом з конвеєра кожен лямбда-зонд тестується, внаслідок чого на захисному ковпачку з'являються характерні кольори мінливості
 - Лямбда-датчики Bosch мають унікальний корпус. Він виконаний з нержавіючої сталі і зварений лазером подвійним швом. Завдяки цьому відсутнє попадання води і бруду.
 - Швидкореагуючий нагрівальний елемент забезпечує швидке нагрівання вимірювального елемента, а значить - швидку готовність до роботи. Висока точність виготовлення нагрівального елемента дозволяє досягти заданого діапазону робочих температур.
 - Вимірювальний елемент лямбда- датчика має платинові електроди, чим досягається збільшення терміну служби.
 - При заміні лямбда-зонда, новий універсальний датчик кріпиться до проводу від старого вбудованого лямбда- датчика за допомогою оригінального коннектора, який також є запатентованим винаходом Bosch.
 - Фірма Bosch виробляє лямбда- зонди з вимірювальними керамічними елементами на основі двоокису цирконію. Принцип дії полягає в тому, що при певній різниці в концентрації кисню в вихлопному газі, що впливає на керамічний елемент з одного боку, і в атмосферному повітрі з іншого, відбувається стрибкоподібне зміна вихідної напруги в діапазоні від 0,1 до 0,9 В. Бідної суміші відповідає 0,1 В, багатої суміші 0,9 В. Перевірити лямбда-зонд на автомобілі найкраще за допомогою осцилографа.

Чотири причини для водія вчасно змінити лямбда-зонд:

  •  Новий лямбда-зонд економить палива до 15% більше в порівнянні з колишнім у використанні датчиком
  • Зменшується вміст шкідливих речовин у вихлопних газах
  • Попереджається вихід каталізатора з ладу
  • Характеристики роботи двигуна залишаються незмінними

 

 

Категорія: Запасні частини